Top vrkoče

 

Top vrkoče pre dlhovlásky

 

Nie ste dlhovláska nevadí skúste Clip in príčesky v priebehu pár minút si vlásky predlžite.

 

 S dlhými vlasmi sa dá naozaj experimentovať. Ak máte chvíľku pre seba, skúste si upliesť trendy vrkoč a poriadne ho ozdobiť. Tento účes je hotový za minútku, no vydrží neporušený aj celý deň.

Vrkoče sú jedným z najhorúcejších trendov letnej sezóny, čo sa týka úpravy vlasov. Objavili sa na prehliadkach dizajnérov ako Oscar de la Renta, Prada, Alexander Wang, Nathan Jenden či Baby Phat, skúste ho teda zaradiť do účesového repertoáru aj vy.

 

Dva alebo jeden?
Je pravdou, že málokomu nad dvadsať pristanú dva chutné vrkoče, ale garantujeme vám, že ak si ich zapletiete s ohľadom na vek, môžete v nich vyzerať sexi aj keď ste na narodeninovej torte sfúkli štyridsať sviečok. Ako na to?

 

V prvom rade, chce to ležérnosť. Upäté vrkôčiky pristanú len dievčatkám a vzorným školáčkam. Naopak, ležérny, uvoľnený štýl je trendy a svedčí aj starším dámam. Vlasy opatrne na temene natupírujte a rozdeľte bočnou cestičkou, potom všetky začešte dozadu. Zapletať začnite až pod ušami, môžete skúsiť popridávať pár pramienkov, no vrkoč príliš nesťahujte. Nebojte sa, ak pár pramienkov vykúka, účes bude pôsobiť na pohľad príjemne. Vrkoče nechajte buď rozpustené, alebo ich obmotajte okolo hlavy a spevnite sponkami.

 

Zapletajte do nich ozdôbky
Škoda nevyužiť krásnu stuhu alebo pestrofarebný  hodvábny šálik. Dizajnéri tento rok zapletali do vrkočov aj stužky a vlasy tak získali originálny look. Stuha sa do vrkoča zapletá veľmi jednoducho: najskôr ju uviažete okolo chvosta a potom oba konce spolu zaplietate do tradičného vrkoča. Nakoniec ju zafixujte gumičkou a dlhé konce buď obmotajte okolo gumky, alebo odstrihnite.

 

Vysoký vrkoč
Ak máte naozaj dlhé a kvalitné vlasy, môžete si dopriať aj vysoký vrkoč. Vlasy pomocou gélu učešte dozadu a uhlaďte. Vysoko na temene zviažte do chvosta a ten rozdeľte na dve-tri časti. Každú časť zapleťte a napokon všetky tri (alebo dve) prepleťte do dlhého hrubého vrkoča.

 

 Tip: Stále sú veľmi populárne tzv. „rybie chvosty“ a francúzske pripletané vrkoče, ktoré si môžete zaobstarat aj na nete.